Coa concesión destes títulos, e o igual que algunhas das Asociacións que xestionan os Libros Xenealoxicos dos países máis prestixiosos en xenética no mundo, Conafe quere recoñecer, por un lado, ás nais de vacas que combinan á vez unha alta producción, unha conformación superior e unha adecuada lonxevidade, e por outro, recoñecer e valorar a aqueles gandeiros que conseguiron criar un número importante destas vacas superiores. (ver Frisona Española nº 151 páxinas 36 e 37).

» VACAS ESTRELA (novembro 2016) » VACAS ESTRELA (todas)

VACAS ESTRELA CRIADAS OU PROPIEDADE DE GANDEIROS GALEGOS
avaliación novembro 2016
NOME VACA TÍTULO XENEALOXÍA PROPIETARIO
BOS IGNITER AGRIA ET 9 VMO IGNITER x ASTRE UTE DE BOS
BOS BOLTON TRUDY ET 6 VMO BOLTON x GARTER GREDDOS AGRICOLA,S.L.
BOS MANTOÑO ALLEN GYPSY ET 6 VMO ALLEN x IGNITER MANTOÑO HOLSTEIN
PANDIO SAN THRONE 6 VMO THRONE x LEE S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO
BAIXO GOLDWYN PAULA 5 VMO GOLDWYN x STORMATIC BAIXO HOLSTEIN
CUDAÑA ABIGAIL DENBY 4 VMO DENBY x S-MAN COOP.VAL DE MUIÑOS
AFRICAL MONA INCOME 3 VMO INCOME x MASON S.A.T. XUANEIRO 980 XUGA
AZURE 121 3 VMO OKAZAKI x JORAT DEVESA LANGUEIRON, S.L.
BELLO 24 3 VMO SKYWALKER x STORM BELLO
BLANCO LAURIE SHEIK LAUSI 3 VMO ALEXANDER x BAXTER BLANCO
BOS STORM RUBI ET 3 VMO STORM x MANDEL UTE DE BOS
CHUSCO GOLDWYN SELA 3 VMO GOLDWYN x IGNITER CHUSCO, S.C.
GRANDE LINA OUTSIDE LINIA 3 VMO OUTSIDE x STORM S.A.T. GRANDE
OUTEIRO LHEROS BONARDA 3 VMO LHEROS x PATRON OUTEIRO,S.C.
PILI LHEROS 463 3 VMO LHEROS x LEADERSHIP S.A.T. GANADERIA SANCHEZ
02094 2 VE STJERNE x T2001-281 S.A.T. VILASAR 1227 XUGA
4258 INQUIRER EXGAMA 2 VE INQUIRER x LHEROS MANUEL ARIAS DIAZ
A ESTIVADA INQ. LOURO ANATHEMA 2 VE LOURO x INQUIRER A ESTIVADA SDAD.COOP.GALEGA
BOS ELEGANT VELETA ET 2 VEE ELEGANT x GARTER GANADERIA CANDENDO, S.C.
BOS GOLDWYN MALVA 2 VEE GOLDWYN x INQUIRER GANADERIA CANDENDO, S.C.
BOS TEIXEIRO SEPT.GLINDIÑA ET 2 VEE SEPTEMBER x IGNITER S.A.T. TEIXEIRO
MARMITA BOLERO AZAB. LETIZYA 2 VE AZABACHE x BOLERO A ESTIVADA SDAD.COOP.GALEGA
SAN VICENTE MERCHANT LINDA 580 2 VE MERCHANT x VALENTE S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO

VE: Vacas Estrela.
VEE: Vacas Estrela por fillas procedentes de Transplante de Embrións.
VMO: Vacas Medalla de Ouro.



» MESTRE CRIADOR (novembro 2016) » MESTRE CRIADOR (todos)

MESTRE CRIADOR GALICIA
avaliación novembro 2016
RAZÓN SOCIAL LOCALIDADE (PROV.)
BAIXO HOLSTEIN SARRIA (LU)
GANADERIA PENA BEGONTE (LU)
ALAMBRERO, S.C. RIBADEO (LU)


» MESTRE CRIADOR (novembro 2016) » MESTRE CRIADOR (todos)

MESTRE CRIADOR GALICIA
todos
RAZÓN SOCIAL LOCALIDADE (PROV.) ANO CONCESIÓN
BAIXO HOLSTEIN SARRIA (LU) 2016
GANADERIA PENA BEGONTE (LU) 2016
ALAMBRERO, S.C. RIBADEO (LU) 2016
AS TRAVESAS AGROPECUARIA, S.L. CARRAL (C) 2015
O CHUCO, S.C. A BAÑA (C) 2015
SAT SAN VICENTE DE NIVEIRO VAL DO DUBRA (C) 2015
CHAO IGLESIA SAT 1207 XUGA COSPEITO (LU) 2015
TATO CHANTADA (LU) 2015
PORTO LALÍN (PO) 2015
SAT RIAL 1171 XUGA SANTA COMBA (C) 2014
GRANDA LONGA, S.C.G. NEGREIRA (C) 2014
SAT CASA CAETANO XUGA 1299 COSPEITO (LU) 2014
SAT CAPADOR A PONTENOVA (LU) 2014
XUANA LUGO (LU) 2014
CARAVILLAS TABOADA (LU) 2014
VIEITEZ SILLEDA (PO) 2014
GANADERIA PROVISOR FRIOL (LU) 2013
S.A.T. CASA MENOR 1017 XUGA BOIMORTO (C) 2013
SAT GANADERIA XUSTO CASTRO DE REI (LU) 2013
VILAR DE SUSAO SARRIA (LU) 2013
GANDERIA SANCHEZ SANTIAGO DE COMPOSTELA (C) 2013
SAT PAZO DE EIRAS POL (LU) 2013
S.A.T. VARELA 992 XUGA CASTRO DE REI (LU) 2013
CHUSCO, S.C. RIBADEO (LU) 2013
SC UNAI CELEIRO LÁNCARA (LU) 2012
BELLO TRAZO (C) 2012
PERITO SILLEDA (PO) 2012
GARCIA DUMBRÍA (C) 2012
LOPEZ TELLADO, MASEDA, SC POL (LU) 2012
CARREIRA O INCIO (LU) 2012
PUMAR DE BUXAN VAL DO DUBRA (C) 2012
GANDEIRIA PEREIRON DOZÓN (PO) 2012
MENORA SAT 1208 XUGA COSPEITO (LU) 2011
PEDRO VÁZQUEZ PONTE SANTA COMBA (C) 2011
SAT OS HERDEIROS 1015 XUGA SILLEDA (PO) 2011
SAT BERDON 1156 XUGA LALÍN (PO) 2011
CONCHADOS, S.C. BEGONTE (LU) 2011
CARBALLO DE BAIXO, S.C. SARRIA (LU) 2011
A PEDRA SAT Nº 1188 XUGA FRADES (C) 2011
BATALLA, S.C. LOUSAME (C) 2011
FREIRE PÉREZ, S.C. ROIS (C) 2011
CARREIRA DE COLUNS MAZARICOS (C) 2011
GANADERÍA ANTELO, S.C. ZAS (C) 2011
CABANAS BARREIROS (LU) 2010
CASA POZO, SC LUGO (LU) 2010
MANUEL ARIAS DIAZ O INCIO (LU) 2010
PORTOBELLO MAÑON (C) 2010
FINCA VIQUEIRA TRAZO (C) 2010
PERFECTO, S.C. DUMBRIA (C) 2010
VEGA, C.B. CASTRO DE REI (LU) 2010
VARELA CASTROVERDE (LU) 2010
CASA CANEDA BOQUEIXÓN (C) 2010
GANADERIA MAREY CASTRO, S.C. POL (LU) 2010
SAT GRANDE RIBADEO (LU) 2009
FARIÑEIRO SAT Nº1049 XUGA RIBADEO (LU) 2009
CHINELO, CB RIBADEO (LU) 2009
CASA DE SAA BEGONTE (LU) 2009
SONIA FERNANDEZ MEIJOME LALIN (PO) 2009
GANADERIA VILAFERREIROS,S.C. MAZARICOS (C) 2008
CABANAS SANTIAGO (C) 2008
FERREIRO SILVA,S.C. BOQUEIXÓN (C) 2008
S.A.T. OS ARROXOS CASTRO DE REI (LU) 2008
S.A.T. HERBON NUÑEZ BARALLA (LU) 2008
CESARES HOLSTEIN, S.C. LOUSAME (C) 2007
NUVEIRA MAZARICOS (C) 2007
MANUEL GALLO GARCIA TRABADA (LU) 2007
MANTOÑO HOLSTEIN BARREIROS (LU) 2007
SC CASTRO SARRIA (LU) 2007
CASEIRO DE ERNES SAT 1086 XUGA COSPEITO (LU) 2007
CARLOS IGLESIAS CARREIRA TRABADA (LU) 2007
JOSE ANTONIO DOBALO LOPEZ SILLEDA (PO) 2007
LANDEIRA SDAD.COOP.GALEGA NEGREIRA (C) 2006
S.A.T. IGLESIAS 1040 XUGA A BAÑA (C) 2006
ESPERANTE CAAMAÑO,S.C. MAZARICOS (C) 2006
NAR-XOSE,SDAD.COOP.GALEGA RIBADEO (LU) 2006
GANADERIA FORCAO OUTEIRO DE REI (LU) 2006
S.C. OUTEIRO CHANTADA (LU) 2006
GANDEIRIA CID, S.C. BARREIROS (LU) 2006
NODI, S.C. BARREIROS (LU) 2006
S.A.T. LODOS E PEREZ N.940 XUGA A PASTORIZA (LU) 2006
EL PUMAR BOQUEIXÓN (C) 2005
GRANXA VIDUEIRA, S.C. ORTIGUEIRA (C) 2005
GRANXA CAXIGUEIRA ORTIGUEIRA (C) 2005
TUBIO LOUSAME (C) 2005
S.A.T. GAND.SEIJO 860 XUGA RIBADEO (LU) 2005
S.A.T. REY DE MIÑOTELO A PASTORIZA (LU) 2005
GANADERIA PENA BEGONTE (LU) 2005
S.A.T. VILAR-ALAXE CASTRO DE REI (LU) 2005
CASA DE BAIXO SARRIA (LU) 2005



Federación Frisona Gallega
Rúa Melide 25-27 Baixo - 15704 Santiago de Compostela
A Coruña - España Tfno./Fax +34 981 573 879 - +34 981 573 775
fefriga.com