FEFRIGA - Federación de Frisona Galega
  PRESENTACIÓN
  BRANCO E NEGRO
  ACTIVIDADES E RESULTADOS
  LIBRO XENEALÓXICO
  NOTICIAS E AVISOS
  ACCESOS RÁPIDOS
  MENÚ COMPLETO
  INICIO


Memoria Fefriga 2014


Política de privacidad
Rúa Melide 25-27 Bajo
15705 Santiago de C.
A Coruña - España
Tfno./Fax: + 34 981 573 879
+ 34 981 573 775



Galego Español

XXII CONCURSO DE GANDO FRISÓN MOEXMU '08


            Muimenta, Cospeito, Lugo, 12 e 13 de Abril


Xuíz: D. Jordi Juanola Codina (Xuíz Nacional de Conafe)
Ganderías participantes: 30
Animais participantes: 94

Sandamil Ramsses Meira
XOVENCA GRAN CAMPIONA

Pozo Lee 4760
VACA GRAN CAMPIONA


Xatas ata 8 meses
1ª) Bos Rey 441 Lousiña Roy ET (Rei de Miñotelo – A Pastoriza)


Xatas de 8 a 10 meses
1ª) Capon-Holstein Goldwyn Marisa (Capon - Chantada)


Xatas de 11 a 13 meses
1ª) Callobro Vert. Plastilina G.Z. (Callobro - Trabada)


Xatas de 14 a 16 meses
1ª) Perrelos Amada Botafogo (Perrelos - Taboada)
XATA CAMPIONA
2ª) Capon-Holstein September Dixi (Capon - Chantada)
Xata Subcampiona


Xovencas de 17 a 19 meses
1ª) Cid Gibson Forxa (Cid – Barreiros)


Xovencas de 23 a 26 meses
1ª) Sandamil Ramsses Meira (Sandamil - Castro de Rei)
XOVENCA CAMPIONA e XOVENCA GRAN CAMPIONA
2ª) Agrortegal Ara Goldwyn (Cid - Barreiros)
Xovenca Subcampiona


Vacas en Lactación ata 30 meses
1ª) Cid kite Grisalda (Cid - Barreiros)


Vacas en lactación de 31 a 35 meses
1ª) Travesía Titanic Trudy ET (Sandamil - Castro de Rei)
VACA NOVA CAMPIONA
2ª) Xercas Porta Rumia September (Portalousa - Xermade)
Vaca Nova Subcampiona


Vacas en lactación de 36 a 41 meses
1ª) Bos Titanic Flirt ET (Cavadas - Xermade)


Vacas en lactación de 42 a 47 meses
1ª) Melody (Sandamil – Castro de Rei)


Vacas en lactación de 4 anos
1ª) Anibal Champion Aleluya IV (Cid - Barreiros)
VACA INTERMEDIA CAMPIONA
2ª) Ugibsa (Blanco - Lalín)
Vaca Intermedia Subcampiona


Vacas en lactación de 5 anos
1ª) Nodi Dante Gisela (Nodi - Barreiros)


Vacas en lactación de 6 anos ou máis
1ª) Pozo Lee 4760 (Pozo – Lugo)
VACA ADULTA CAMPIONA e VACA GRAN CAMPIONA
2ª) Rockett (Cid – Barreiros)
Vaca Adulta Subcampiona


Mellor Criador
1º) NODI - Barreiros
2º) CAVADAS - Xermade


Mellor Rabaño
1º) CID – Barreiros
2º) POZO – Lugo


CONCURSO XÓVENES MANEXADORES

Sección 1 - De 15 a 18 anos
1º) José Alberto Iglesia Vila (Rei de Miñotelo - A Pastoriza)
2º) Estefanía Seijas Acosta (-- - A Coruña)
3º) Diego Santos Rodríguez (A Parada - A Pastoriza)


Sección 2 - De 10 a 14 anos
1º) Águeda Capón Fernández (Capón - Chantada)
2º) Álvaro Gómez Rio (SAT Gaigo - Meira)


Sección 3 - Ata 9 anos
Brais Gómez Fernández
Carmen Seijas Acosta
Lucía Gómez Río
Marcos Osorio Noguerol
Xoan Manuel Dono López


CONCURSO MANEXADORES ADULTOS

1º) Iván López López (Novelle - Paradela)
2º) José Alberto Iglesia Vila (Rei de Miñotelo - A Pastoriza)
3º) Rubén Cando Santos (Cando Santos - A Pastoriza)


        DATOS FACILITADOS POR AFRICOR - LUGO