XXII CONCURSO DE GANDO FRISÓN MOEXMU '08
Muimenta, Cospeito, Lugo, 12 e 13 de Abril
Xuíz: D. Jordi Juanola Codina (Xuíz Nacional de Conafe)
Ganderías participantes: 30
Animais participantes: 94
Sandamil Ramsses Meira XOVENCA GRAN CAMPIONA |
Pozo Lee 4760 VACA GRAN CAMPIONA |
Xatas ata 8 meses
1ª) Bos Rey 441 Lousiña Roy ET (Rei de Miñotelo – A Pastoriza)
Xatas de 8 a 10 meses
1ª) Capon-Holstein Goldwyn Marisa (Capon - Chantada)
Xatas de 11 a 13 meses
1ª) Callobro Vert. Plastilina G.Z. (Callobro - Trabada)
Xatas de 14 a 16 meses
1ª) Perrelos Amada Botafogo (Perrelos - Taboada)
XATA CAMPIONA
2ª) Capon-Holstein September Dixi (Capon - Chantada)
Xata Subcampiona
Xovencas de 17 a 19 meses
1ª) Cid Gibson Forxa (Cid – Barreiros)
Xovencas de 23 a 26 meses
1ª) Sandamil Ramsses Meira (Sandamil - Castro de Rei)
XOVENCA CAMPIONA e XOVENCA GRAN CAMPIONA
2ª) Agrortegal Ara Goldwyn (Cid - Barreiros)
Xovenca Subcampiona
Vacas en Lactación ata 30 meses
1ª) Cid kite Grisalda (Cid - Barreiros)
Vacas en lactación de 31 a 35 meses
1ª) Travesía Titanic Trudy ET (Sandamil - Castro de Rei)
VACA NOVA CAMPIONA
2ª) Xercas Porta Rumia September (Portalousa - Xermade)
Vaca Nova Subcampiona
Vacas en lactación de 36 a 41 meses
1ª) Bos Titanic Flirt ET (Cavadas - Xermade)
Vacas en lactación de 42 a 47 meses
1ª) Melody (Sandamil – Castro de Rei)
Vacas en lactación de 4 anos
1ª) Anibal Champion Aleluya IV (Cid - Barreiros)
VACA INTERMEDIA CAMPIONA
2ª) Ugibsa (Blanco - Lalín)
Vaca Intermedia Subcampiona
Vacas en lactación de 5 anos
1ª) Nodi Dante Gisela (Nodi - Barreiros)
Vacas en lactación de 6 anos ou máis
1ª) Pozo Lee 4760 (Pozo – Lugo)
VACA ADULTA CAMPIONA e VACA GRAN CAMPIONA
2ª) Rockett (Cid – Barreiros)
Vaca Adulta Subcampiona
Mellor Criador
1º) NODI - Barreiros
2º) CAVADAS - Xermade
Mellor Rabaño
1º) CID – Barreiros
2º) POZO – Lugo
CONCURSO XÓVENES MANEXADORES
Sección 1 - De 15 a 18 anos
1º) José Alberto Iglesia Vila (Rei de Miñotelo - A Pastoriza)
2º) Estefanía Seijas Acosta (-- - A Coruña)
3º) Diego Santos Rodríguez (A Parada - A Pastoriza)
Sección 2 - De 10 a 14 anos
1º) Águeda Capón Fernández (Capón - Chantada)
2º) Álvaro Gómez Rio (SAT Gaigo - Meira)
Sección 3 - Ata 9 anos
Brais Gómez Fernández
Carmen Seijas Acosta
Lucía Gómez Río
Marcos Osorio Noguerol
Xoan Manuel Dono López
CONCURSO MANEXADORES ADULTOS
1º) Iván López López (Novelle - Paradela)
2º) José Alberto Iglesia Vila (Rei de Miñotelo - A Pastoriza)
3º) Rubén Cando Santos (Cando Santos - A Pastoriza)
DATOS FACILITADOS POR AFRICOR - LUGO
|