FEFRIGA - Federación de Frisona Galega
  PRESENTACIÓN
  BRANCO E NEGRO
  ACTIVIDADES E RESULTADOS
  LIBRO XENEALÓXICO
  NOTICIAS E AVISOS
  ACCESOS RÁPIDOS
  MENÚ COMPLETO
  INICIO


Memoria Fefriga 2014


Política de privacidad
Rúa Melide 25-27 Bajo
15705 Santiago de C.
A Coruña - España
Tfno./Fax: + 34 981 573 879
+ 34 981 573 775



Galego Español

XIV CONCURSO FRISÓN FEIRADEZA 2008


        Lalin, Pontevedra, 30 de Marzo


Xuíz: D. Jaume Serrabasa Vila (Xuíz Nacional de Conafe)
Animais participantes: 110
Ganderías participantes: 33

Alizee Champion 6370
XOVENGA GRAN CAMPIONA

Rita 480 1480
VACA GRAN CAMPIONA


Xatas de 8 a 10 meses
1ª) Os Caseiros Glamour Chispa (Os Caseiros - Lalin)


Xatas de 11 a 13 meses
1ª) Tasil Goldwyn Nerea (Silva - Lalin)
XATA CAMPIONA FEIRADEZA
2ª) Gaio Stormatic Thorma (Arca - Lalin)
Xata Subcampiona FEIRADEZA


Xatas de 14 a 17 meses
1ª) Fraga Lheros Perica (Fraga - Lalin)


Xovencas de 18 a 21 meses
1ª) Fraga Stormatic Galletera (Fraga - Lalin)


Xovencas de 22 a 28 meses
1ª) Alizee Champion 6370 (Blanco - Lalin)
XOVENCA CAMPIONA e XOVENCA GRAN CAMPIONA FEIRADEZA
2ª) Bijou Champion 6380 (Blanco - Lalin)
Xovenca Subcampiona FEIRADEZA


Vaca Xoven Campiona Feiradeza ata 3 anos
1ª) Carballeiras Roy Bella (SAT Carballeiras - Lalin)
VACA XOVEN CAMPIONA FEIRADEZA
Mellor Ubre Sección
2ª) Bos Pereiro Sep Rita 7649 (Santome – Lalin)
VACA Xoven Subcampiona FEIRADEZA


Vacas Lactación de 4 a 5 anos
1ª) Ugibsa 2468 (Blanco - Lalín)
VACA INTERMEDIA CAMPIONA FEIRADEZA
Mellor Ubre Sección
2ª) Fraga Emerson Perla (Fraga – Lalin)
VACA Intermedia Subcampiona FEIRADEZA


Vacas Adultas máis de 5 anos
1ª) Rita 480 1480 (Blanco - Lalin)
VACA ADULTA CAMPIONA FEIRADEZA e VACA GRAN CAMPIONA FEIRADEZA
Mellor Ubre Sección
2ª) Fraga Outside Buche (Fraga – Lalin)
VACA Adulta Subcampiona FEIRADEZA


Mellor Criador Feiradeza
1º) FRAGA (Goias – Lalin)
2º) SAT BLANCO (Pardesoa – Lalin)


Mellor Rabaño Feiradeza
1º) BLANCO (Pardesoa – Lalin)
2º) SAT CARBALLEIRAS (Goias – Lalin)


CONCURSO XÓVENES MANEXADORES FEIRADEZA '08

Sección 1 - Menores de 10 anos
Avelino Souto Rozados
Alejandro Gañete Vidal
Iago Pereiro Troitiño
Fátima Míguez Miguens


Sección 2 - De 10 a 14 anos
1º) Maria Manteiga Rodríguez
2º) Lucía Gañete Vidal
3º) María Iglesias Iglesias


Sección 3 - De 15 a 21 anos
1º) José Alberto Iglesias Vila
2º) Diego Cando Santos
3º) Rubén Madriñán Albor




        DATOS FACILITADOS POR AFRICOR - PONTEVEDRA