FEFRIGA - Federación de Frisona Galega
  PRESENTACIÓN
  BRANCO E NEGRO
  ACTIVIDADES E RESULTADOS
  LIBRO XENEALÓXICO
  NOTICIAS E AVISOS
  ACCESOS RÁPIDOS
  MENÚ COMPLETO
  INICIO


Memoria Fefriga 2014


Política de privacidad
Rúa Melide 25-27 Bajo
15705 Santiago de C.
A Coruña - España
Tfno./Fax: + 34 981 573 879
+ 34 981 573 775



Galego Español

XV CONCURSO FRISÓN FEIRADEZA 2009


            Lalin, Pontevedra, 20 e 21 de Marzo


Xuíz: D. Quim Sabriá (Xuíz Nacional de Conafe)
Ganderías participantes: 125
Animais participantes: 34

Alizee Champion 6370
VACA GRAN CAMPIONA


Xatas ata 8 meses
1ª) G. Pereira Dolman Dalia (Granja Pereira - Forcarei)
Xata Subcampiona FEIRADEZA


Xatas de 8 a 10 meses
1ª) Blanco H Carisma Carismatica (Blanco - Lalin)
XATA CAMPIONA e XOVENCA GRAN CAMPIONA FEIRADEZA


Xatas de 11 a 13 meses
1ª) Bos Blanco H Airraid Tara (Blanco - Lalin)


Xatas de 14 a 17 meses
1ª) Fraga Goldwyn Linda (Fraga - Lalin)


Xovencas de 18 a 21 meses
1ª) Tasil Roy Brisa (Silva - Dozón)
Xovenca Subcampiona FEIRADEZA


Xovencas de 22 a 28 meses
1ª) Blanca Goldwyn Rua (Argelina - Forcarei)
XOVENCA CAMPIONA FEIRADEZA


Vacas en lactación ata 30 meses
1ª) Kinteiro Goldwyn Afrodita (Kinteiro - Lalin)
VACA XOVEN CAMPIONA FEIRADEZA
3ª) Berdon September Shakira (Berdon - Lalin)
Mellor Ubre Sección


Vacas en lactación de 31 a 36 meses
1ª) Tasil Six Seda (Silva - Dozón)
VACA Xoven Subcampiona FEIRADEZA e Mellor Ubre Sección


Vacas en lactación de 3 anos
1ª) Alizee Champion 6370 (Blanco - Lalin)
VACA INTERMEDIA CAMPIONA e VACA GRAN CAMPIONA FEIRADEZA
Mellor Ubre Sección
2ª) Kinteiro Dancer Danza (Kinteiro – Lalin)
VACA Intermedia Subcampiona FEIRADEZA


Vacas en Lactación de 4 anos
1ª) Berdon Louro Mimosa (Berdon - Lalín)
Mellor Ubre Sección


Vacas en Lactación de 5 anos
1ª) Ugibsa 2468 (Blanco - Lalín)
VACA Adulta Subcampiona FEIRADEZA e Mellor Ubre Sección


Vacas en Lactación de mais de 6 anos
1ª) Rita 480 1480 (Blanco - Lalin)
VACA ADULTA CAMPIONA FEIRADEZA e Mellor Ubre Sección


Mellor Criador Feiradeza
1º) BERDON (Botos – Lalin)
2º) KINTEIRO (Bermes – Lalin)


Mellor Rabaño Feiradeza
1º) BLANCO (Pardesoa – Lalin)
2º) SAT CARBALLEIRAS (Goias – Lalin)


CONCURSO XÓVENES MANEXADORES FEIRADEZA '09

Sección 1 - Menores de 10 anos
Fátima Míguez Miguens
Rubén Taboada Silva
Avelino Souto Rozados
Iago Pereiro Troitiño
Alejandro Gañete Vidal


Sección 2 - De 10 a 15 anos
1º) Maria Manteiga Rodríguezl
2º) Rocío Manteiga Rodríguez
3º) Lucía Gañete Vidal


        DATOS FACILITADOS POR AFRICOR - PONTEVEDRA