FEFRIGA - Federación de Frisona Galega
  PRESENTACIÓN
  BRANCO E NEGRO
  ACTIVIDADES E RESULTADOS
  LIBRO XENEALÓXICO
  NOTICIAS E AVISOS
  ACCESOS RÁPIDOS
  MENÚ COMPLETO
  INICIO


Memoria Fefriga 2014


Política de privacidad
Rúa Melide 25-27 Bajo
15705 Santiago de C.
A Coruña - España
Tfno./Fax: + 34 981 573 879
+ 34 981 573 775



Galego Español

TRIXÉSIMO CONCURSO NACIONAL CONAFE 2009




Nunha situación como a que atravesa o sector e sen contar con axudas oficiais, é realmente meritorio que un grupo de compañeiros gandeiros da nosa comunidade, -sobrepoñéndose a tódalas dificultades,- se animara a presentar os seus animais ó “XXX Concurso Nacional de la Raza Frisona Conafe ‘09”, que se celebrou en Gijón os pasados días 26 e 27 de Setembro.

Nesta ocasión, tamén o Concurso estuvo marcado pola crise, non obstante e a pesar de que só se presentaron 139 animais, eran de gran calidade e perfectamente preparados e presentados. No caso de Galicia, estuvemos representados por 8 ganderías que presentaron 13 extraordinarios animais, que obtuveron diferentes premios entre os cales merece destacar o título de Vaca Campeona Joven (despois foi elexida Mención de Honor Vaca Gran Campeona) conseguido por Cid Goldwyn Aleluya V de Gandeiria Cid – Barreiros – Lugo.

Dende esta páxina queremos manifestar o noso sinceiro agradecemento a tódolos gandeiros participantes polo seu esforzo e tamén o Clube de Xóvenes Gandeiros pola súa colaboración na preparación e presentación dos animais, e igualmente, transmitir a nosa felicitación a tódolos premiados.

A continuación ofrecémoslles relación de premios acadados, ganderías participantes, así como un pequeno reportaxe fotográfico.

Ganderías participantes:
Casa Pozo (Saa – Lugo)
SAT Rey de Miñotelo (A Pastoriza – Lugo)
Nodi, SC (Barreiros – Lugo)
Casa Capón (Chantada – Lugo)
Gandería Cid, SC (Barreiros – Lugo)
Portalousa (Xermade – Lugo)
Cavadas SAT (Xermade – Lugo)
Perrelos (Taboada – Lugo)

Sección: 1 – Terneras de 8 a 10 meses
3º premio: Pozosaa Jasper 9888 Erma
Casa Pozo (Saa - Lugo)


Sección: 2 – Terneras de 11 a 13 meses
4º premio: Pozosaa Lheros 7229
Casa Pozo (Saa - Lugo)


Sección: 3 – Novillas de 14 a 16 meses
3º premio: Pozosaa Roy Lana 6971
Casa Pozo (Saa - Lugo)


Sección: 10 - Vaca Joven Lactación hasta 30 meses
1º premio: Cid Goldwyn Aleluya V
Gandería Cid, S.C. (Barreiros - Lugo)

4º premio: Rey 435 Diana Igniter
SAT Rey de Miñotelo (A Pastoriza - Lugo)


Sección: 15 - Vaca Adulta Lactación de 5 años
3º premio: Xercas Cav Djalma Stormatic
Mejor Ubre Cavadas SAT Xuga 941 (Xermade - Lugo)


Sección: 16 - Vaca Adulta Lactación de 6 años ó más
2º premio: Nodi Dante Gisela
Nodi, S.C. (Barreiros - Lugo)


Sección: 17 - Vaca Joven Campeona
Vaca Joven Campeona y Mención de honra:
Cid Goldwyn Aleluya V de Gandeiria Cid, S.C. (Barreiros - Lugo)





GALERÍA DE FOTOS


Cid Goldwyn Aleluya V de Gandeiria Cid, S.C. (Barreiros - Lugo)