FEFRIGA - Federación de Frisona Galega
  PRESENTACIÓN
  BRANCO E NEGRO
  ACTIVIDADES E RESULTADOS
  LIBRO XENEALÓXICO
  NOTICIAS E AVISOS
  ACCESOS RÁPIDOS
  MENÚ COMPLETO
  INICIO


Memoria Fefriga 2014


Política de privacidad
Rúa Melide 25-27 Bajo
15705 Santiago de C.
A Coruña - España
Tfno./Fax: + 34 981 573 879
+ 34 981 573 775



Galego Español

DISTINCIÓNS HONORÍFICAS 2005

Con estas Distincións, a Federación Frisona Galega, desexa promocionar e rendir homenaxe ós criadores que co seu esforzo, dedicación e profesionalidade, máis se distinguiron durante o ano 2004.

 

Mellores Productoras de Galicia 2004. Primeirizas
Mellores Productoras de Galicia 2004. Vacas
Mellores Explotacións de Galicia 2004
Mellores Produccións Vitaliciasde Galicia 2004

Mellores Productoras de Galicia 2004.
Primeirizas (*)


Concédese este recoñecemento ás femias que na súa primeira lactación, rematada no 2004 e normalizada a 305 días, superaron unha producción de 13.500 Kg.

Nome Gandería (Provincia) Leite %G. %P. Kg.MU
REIGADA 3444CASA REIGADA (LU)15.7673,03,1954
193SAT VARELA (LU)15.2113,92,91.022
PANTHERE 7756SAT PEDROLAS  (LU)15.1593,82,81.010
SANTOLINEDENILLON GANADERA, S.L. (C)14.7082,42,9782
NANCI 118SAT GAN. BLANCO ( PO)14.5843,73,1993
SOLAFINCA VIQUEIRA (C)14.2882,23,2774
LENA 90GANDERIA MONARCA (LU)14.2413,93,21.008
7828CASA REIGADA (LU)14.1333,23,3910
OUTEIRO SIX LONGAOUTEIRO, C.B. (LU)13.9143,63,1924
REIGADA 1412CASA REIGADA (LU)13.9054,43,21.050
8937 ROJACASA REIGADA (LU)13.7813,43,0888
REIGADA 6325CASA REIGADA (LU)13.7303,63,1918
BLANCO STORM LISTA ETSAT GAN. BLANCO ( PO)13.7233,93,1960

Mellores Productoras de Galicia 2004. Vacas (*)

Concedese este recoñecemento a aquelas vacas de 2 ou máis partos, que na lactación rematada no 2004 (305 días), acadasen 16.500 Kg. Leite.

Nome Gandería (Provincia) Leite %G. %P. Kg.MU
GARCIA CONSTELATION ROCA 3514GANDERIA GARCIA (LU)18.7773,92,81.246
REIGADA RUDOLPH RODOLFACASA REIGADA (LU)17.7523,13,11.116
4702CASA REIGADA (LU)17.6882,22,7868
ZARZA RASPA 4 DATABASECASA REIGADA (LU)17.4983,13,21.093
ALDAGANDERIA A PARADA (LU)17.4052,62,5888
REY 228 MACARENA HARRISONSAT REY DE MIÑOTELO (LU)17.3624,32,91.255
NNSAT VARELA (LU)17.1463,73,21.195
BLANCO LEE TANIA 164SAT GAN. BLANCO ( PO)17.0653,52,81.080
ILUSION DELTA LOPEZGANDERIA LOPEZ (C)16.9733,63,11.148
CHOUSA LANDRO TONITAGAND. A CHOUSA S.L. (LU)16.8572,32,9873
9137CASA REIGADA (LU)16.8533,32,81.027
750SAT PEDROLAS (LU)16.7364,43,11.261
REY 207 RISUEÑA STORMSAT REY DE MIÑOTELO (LU)16.7254,93,11.343
BERNABEL CUCA PATRONCASA REIGADA (LU)16.5003,13,11.013

Mellores Explotacións de Galicia 2004 (*)

Otorgase Título de Recoñecemento a todas aquelas explotacións que, -cun mínimo de 17 lactacións válidas rematadas (normalizadas a 305 días),- acadaran durante o ano 2004 unha media de Producción igual ou superior ós 11.000 Kg.

Nome Gandería (Provincia) Leite %G. %P. Kg.MU
CASA REIGADACASTRO DE REI (LU)13.3193,5 3,1882
GANDERIA VIEITES TRAZO (C)12.4393,93,2880
OUTEIRO, C.B.CHANTADA (LU)12.0223,63,1810
FINCA VIQUEIRATRAZO (C)11.9523,13,2759
SAT REY DE MIÑOTELOA PASTORIZA (LU)11.7954,33,2883
SAT VARELA CASTRO DE REI (LU)11.6164,03,3844
GAND. MANUEL FDZ. PEREIRASSILLEDA (PO)11.5263,93,3821
SAT GAND. BLANCOLALIN (PO)11.4583,73,2783
GANDERIA TAMAREDOCASTROVERDE (LU)11.4513,63,1773
GANDERIA GARCIA BARALLA (LU)11.4163,93,1801
GANDERIA COSTUREIROSARRIA (LU)11.4093,13,2721
GANDERIA CARREIRAO INCIO (LU)11.3803,43,2748
SAT GAND. SEIJORIBADEO (LU)11.2953,53,2764
GANDERIA CID, C.B.BARREIROS (LU)11.2343,72,9747
CASA POZOGUNTIN (LU)11.1603,73,2776
GANDERIA RANCAÑODUMBRIA (C)11.1594,63,2866
SAT BARBASA PONTENOVA (LU)11.1564,23,2822
GANDERIA CALDOSPINOMONFERO (C)11.1493,73,1758
GANDERIA FERREIROCHANTADA (LU)11.1443,93,2786
SAT FARIÑEIRO RIBADEO (LU)11.1023,53,1731
GANDERIA CHUSCO, C.B. RIBADEO (LU)11.0964,13,1797
CASA QUEIROGAO PARAMO (LU)11.0762,73,1643
GANDERIA MOSQUEIRA ORDES (C)11.0754,23,2820
PAZ IGLESIAS, SDAD. CIVILCASTRO DE REI (LU)11.0453,63,1750
GRANCOZA, P-48COSPEITO (LU)11.0393,63,1747

Mellores Produccións Vitalicias
de Galicia 2004 (*)


Dada a importancia que ten para os gandeiros, -e en tódolos aspectos,- a lonxevidade das súas reproductoras, concédese Título de Recoñecemento a todas aquelas que, rematando a súa lactación no 2004, acadaran ó longo da súa vida unha producción de Leite igual ou superior ós 100.000 Kg

Nome Gandería (Provincia) Lact. Leite %G. %P.
MAPA 12GANDERIA PORTO DA PENA (C)11 l.115.8953,22,9
NORA 173GANDERIA CALDOSPINO (C)8 l.115.3813,93,3
ERBINGANDERIA CID, C.B. (LU)9 l.111.3904,03,2
SARAY STARBUCK PRIZEGRANXA ARAN (C)11 l.110.6183,63,3
MONIKA CHIEF MARKGANDERIA OS CASTROS (C)11 l.109.3143,42,9
FARIÑEIRO MAXIMUS DANUTASAT FARIÑEIRO (LU)6 l.105.0333,22,9
SAJONIA CARRETERA REGIDORGANDERIA LA CARRETERA (LU)11 l.104.2383,32,9
NAR-XOSE SULTAN DUTTINAR-XOSE S. C. GALEGA (LU)9 l.103.6403,32,9
PANCHAJOSE A. DOBALO LOPEZ (PO)7 l.102.5693,23,2
ALASKAVILLAMEITIDE, S.L. (LU)9 l.102.4174,02,9
MASEDA BERTALOPEZ TELLADO G. MASEDA (LU)10 l.102.3023,53,0
MORENA JUBILEE BREEZEANTONIO LOPEZ VAZQUEZ (LU)7 l.102.1173,03,1
TAMARIN MAGNIFICO SABRINAGRANXA TAMARIN (C)8 l.101.1203,93,0
LUNAGANDERIA EL PUMAR (C)9 l.100.6084,23,1
SENRA BELL PATRICIASAT VILLAMAYOR DE NEGRAL(LU9 l.100.1064,33,2


(*) Datos facilitados polo S.P.A. da Consellería de Política Agroalimentaria e Desenvolvemento Rural


Volver