ANTERIORES MENCIÓNS
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Con estas Distincións, a Federación Frisona Galega, desexa promocionar e rendir homenaxe ós criadores que co seu esforzo, dedicación e profesionalidade, máis se distinguiron durante o ano 2010.

Mellores Produtoras de Galicia 2010 - Primeirizas
Mellores Produtoras de Galicia 2010 - Vacas
Mellores Explotacións por produción de Galicia 2010
Mellores Producións Vitalicias de Galicia 2010
Mellores Explotacións de Galicia por cualificación 2010
Mellores Exlotacións de Galicia por ICO 2010
 De 17 a 75 reprodutoras
De máis de 75 reprodutoras
Mellores Producións Vitalicias de Galicia 2010 (*)
Dada  a  importancia  que  ten  para  os  criadores, a  lonxevidade das súas  reproductoras,  concédese  Título  de  Recoñecemento  a  todas  aquelas  femias  que, tendo rematado unha  lactación  no 2010, acadaran  ó  longo  da  súa  vida, unha  producción  de Leite  igual  ou  superior  ós  100.000 Kg. de Leite.
NOME VACA GANDERÍA (Provincia) Lact. LEITE %G. %P.
GARCIA CONSTELATION ROCA 3514 SAT HERBON NUÑEZ (LU) 7 L. 151.520 4,20 2,90
RAIÑA 40 S.A.T. CASA CARBALLO 1023 XUGA (LU) 12 L. 143.064 3,78 3,05
CORRIE 45 TINO DE SER (C) 11 L. 142.177 4,20 3,30
GRANDELO FIFA FOCO GANADERIA GRANDELO (LU) 9 L. 139.278 2,94 2,95
ARABIA S.A.T.LODOS E PEREZ N.940 XUGA (LU) 10 L. 134.520 4,35 2,97
MIMOSA GANADERIA GRANDELO (LU) 10 L. 133.642 3,19 2,87
174 REY ULTRA JARDINERA SAT REY DE MIÑOTELO (LU) 10 L. 127.850 4,42 3,33
REIGADA 5731 CASA REIGADA (LU) 7 L. 127.637 3,26 3,10
MENOR OSCAR NIKA GANADERIA CASTRO SEGADE, SC (C) 11 L. 126.885 3,30 2,85
XOLDA SAT OS ARROXOS (LU) 9 L. 126.526 3,43 3,06
OUTEIRO RUBENS DORNA SC OUTEIRO (LU) 7 L. 123.064 3,66 3,13
MARQUESA JESUS BARCIA VILLALBA (LU) 9 L. 123.045 3,17 2,93
THEDE CAMARO PERILLA PERILLA (C) 13 L. 122.703 3,58 2,93
MORENA CASTIÑEIRAS (C) 9 L. 120.907 3,89 2,94
XERCAS CAV DREAM CANARIA CAVADAS SAT XUGA 941 (LU) 9 L. 120.462 3,41 3,06
BIANKA CASA DE CABADO (LU) 12 L. 119.675 3,68 2,84
GRANDELO MARCELA MEADOWLORD GANADERIA GRANDELO (LU) 9 L. 119.427 3,70 3,22
O.L. DASSY RONALDO GANADERIA OS LOUREIROS S.C. (C) 8 L. 118.158 4,07 3,11
BARROS 31 DEXTER ROJA PENSO (C) 11 L. 116.276 2,97 2,83
GLORIA GANDEIRIA FONDON (LU) 8 L. 115.156 3,35 3,17
N. DIANA SULTAN NOVO CASTRO, C.B. (LU) 8 L. 113.540 3,46 3,10
ELENA GALAN S.A.T. Nº 994 XUGA (LU) 7 L. 113.477 3,52 3,11
FRANCHESCA NOVO CASTRO, C.B. (LU) 8 L. 112.182 3,55 3,08
CASEIRO L.H. BLAK 26 DENISE CASEIRO DE ERNES HOLSTEINS (LU) 9 L. 112.112 4,18 3,25
NODI FANI RUDOLPH SC GANDEIRIA NODI (LU) 7 L. 112.029 3,15 3,12
CABADO AEROLINE PRINCESA CASA DE CABADO (LU) 10 L. 111.841 3,33 2,86
MENORA RUDOLPH 136 SAT MENORA (LU) 8 L. 111.493 5,03 2,90
PALOMA TRISCO LANDRO TRISCO S.C. (C) 7 L. 111.089 3,83 3,16
CID LEADERSHIP MARLENNE SC GANDEIRIA CID (LU) 8 L. 110.521 3,84 3,12
COREN POSEEDORA 2 ODILO BORRAJO E HIJOS S.C. (OU) 11 L. 110.394 3,68 3,03
GRANDELO HECHICERA GRANDE GANADERIA GRANDELO (LU) 8 L. 109.899 3,58 3,02
RITA NOVAS-VARELA S.C. (C) 8 L. 109.751 3,67 3,12
GRETA CASA CASTRO (LU) 12 L. 109.133 4,31 3,17
CHACO PINTA MANFRED CHAIN S.C.L. (LU) 7 L. 109.088 4,10 3,22
INFANTA AEROLINE FERREIRO SILVA SC (C) 10 L. 109.081 3,50 2,94
REY 251 CAROL LEADERSHIP SAT REY DE MIÑOTELO (LU) 7 L. 108.902 4,29 3,37
PEGA S.A.T. TEIXEIRO (LU) 8 L. 108.901 3,97 2,99
SUATORRE VICTOR PINTA FINCA SUATORRE (LU) 6 L. 108.424 3,31 3,16
REGIE 3097 PRINCESA S.A.T. O VILAR Nº 1002 XUGA (LU) 6 L. 108.416 4,50 3,12
IGLESIAS MILAN MILANESA GANDEIRIA COTO DA PEDRA S.C. (PO) 11 L. 108.404 3,20 2,93
SILVA 63 S.A.T. LAVANDEIRA Nº 950 XUGA (C) 6 L. 108.168 3,60 3,22
NUVEIRA TUNA FURELOS NUVEIRA (C) 8 L. 107.946 3,87 3,03
VILLAMEITIDE BRISA AEROLINE VILLAMEITIDE S.L. (LU) 7 L. 107.817 3,50 2,70
SESTO BELL BOB LOUPET AGRICULTURA Y GANAD. SESTO SAT (PO) 8 L. 107.702 4,10 3,07
SUCASA 149 GALLARDA RUDOLPH SUCASA (C) 9 L. 107.696 3,87 3,16
MENORA 114 RUDOLPH SAT MENORA (LU) 10 L. 107.653 5,15 3,21
ROSARIO SOCIEDAD MARIANO S.C. (C) 11 L. 107.103 3,82 3,37
NOVOA RUDOLPH SAGRARIO JUAN CARLOS NOVOA ROJO (LU) 9 L. 107.004 4,41 3,34
BLANA FINCA VIQUEIRA (C) 6 L. 106.649 2,47 3,02
HENNIE 54 MORGADE (PO) 7 L. 106.419 3,90 3,32
FARIÑEIRO LEREZ CELTA FARIÑEIRO S.A.T. Nº 1049 XUGA (LU) 6 L. 106.270 3,25 3,08
LAREO VOLKER PARRULA GANDEIRIA COTO DA PEDRA S.C. (PO) 13 L. 106.122 3,90 3,05
UVA DA CASANOVA CASANOVA DA IGLESIA (C) 8 L. 105.750 3,53 3,08
REIGADA 0285 CASA REIGADA (LU) 8 L. 105.614 3,74 3,25
69 OSCAR VILLEIRIZ CASA VILLEIRIZ (LU) 9 L. 105.467 3,35 2,94
SILVA ATREIUS ZARA SILVA (PO) 9 L. 105.351 3,18 2,98
GRANDA SCOTT DINA CASA GRANDA (LU) 9 L. 105.278 4,41 3,24
SENDA LORD LILY PICHONA SC CASTRO (LU) 6 L. 105.210 4,08 3,03
AALTJE 604 LOPEZ (C) 7 L. 105.044 4,38 3,35
MOSTAS LUKE ANA MOSTAS (C) 9 L. 104.731 3,68 3,16
PERILLA BELA BELESAR PERILLA (C) 8 L. 104.690 3,77 2,87
PORTELA SULTAN SULTANA GANADERIA PORTELA S.C. (PO) 9 L. 104.591 3,40 3,00
SABRINA S.A.T. RAMA ANDRADE (C) 6 L. 104.583 3,34 2,96
VILABOA SUPERIOR SARA ROJA VILABOA (LU) 9 L. 104.494 3,13 3,02
GRANDE BETSY STORM BEATRIZ SAT GRANDE (LU) 8 L. 104.487 4,03 2,88
IGLESIAS MILAN MILANEIRA GANDEIRIA COTO DA PEDRA S.C. (PO) 10 L. 104.411 3,34 3,05
VEIGUEIRO STORM VIOLETA VEIGUEIRO SOC.COOP.GALEGA (LU) 7 L. 104.306 3,82 2,92
GARCIA BACKSTER VICTORIA 2618 SAT HERBON NUÑEZ (LU) 8 L. 104.129 4,12 3,17
CARNEIRO CHICHOLINA CARNEIRO (C) 8 L. 104.042 3,68 3,21
MARGARITA S.A.T. CABARQUES Nº 1025 XUGA (LU) 9 L. 104.041 3,70 3,20
GEMELA 1 CASA CONDE (LU) 11 L. 104.028 3,27 3,32
MENORA PATRON 156 SAT MENORA (LU) 7 L. 104.025 4,40 3,11
PACHI 21 JOSE DARIO DIEGUEZ PORTO (LU) 11 L. 103.946 3,95 2,90
ELKONA 54 CASA DE BAIXO (LU) 7 L. 103.939 3,25 2,80
LORA TORRE MARELLE SOCIEDAD CIVIL (LU) 8 L. 103.637 2,70 2,86
QUEIXEIRO OSCA XATA QUEIXEIRO (LU) 9 L. 103.011 3,65 3,01
ROSQUILLO GEMELA NEGRA ROSQUILLO (PO) 13 L. 102.943 4,23 3,21
LOUREIRO Nº 49 VILLAMEITIDE S.L. (LU) 7 L. 102.924 3,74 2,97
ANDURIÑA ABELARDO CUADRADO LOPEZ (LU) 8 L. 102.873 4,18 3,19
LAREO MASCOT BLANCA GANDEIRIA COTO DA PEDRA S.C. (PO) 10 L. 102.825 4,09 3,16
9615 SAT PESADOIRA (C) 9 L. 102.583 3,87 2,85
GANDARA PAULA RUDOLPH S.A.T. SAN VICENTE DE NIVEIRO (C) 8 L. 102.548 3,65 3,30
ESTEBANO BEGOÑA DEO ESTEBANO SC (LU) 6 L. 102.500 4,70 3,28
BARQUEIRO TURCA SLOCUM BARQUEIRO S.C. (C) 8 L. 102.442 3,37 2,98
NOVO STORM LINDA NOVO (LU) 7 L. 102.432 4,02 2,99
DOVALO BACKSTER PRINCESA JOSE ANTONIO DOBALO LOPEZ (PO) 8 L. 102.064 3,84 3,27
TOP OS CASTROS BEA ET OS CASTROS (C) 8 L. 101.781 3,59 2,98
CHISPA LILA INSPIRE 96 S.A.T. CORCHETE-LOUREIRO (C) 10 L. 101.472 4,01 3,06
CONTARELO KATRIN CONTARELO (LU) 8 L. 101.330 2,99 3,02
ANNETTE 74060 SAT GANDERIA O SALGUEIRO 1244 XUGA (C) 8 L. 101.211 3,13 3,09
TOUZA STEWARD TOUZA SC (LU) 8 L. 101.135 3,79 3,10
130 CAMINERO SAT (LU) 7 L. 101.037 2,31 2,80
MENDEZ GEMELA PARK SAT GARYMEN 1150 XUGA (C) 9 L. 101.005 3,34 2,79
GACELA DE MINGACHO S.C. GANADERIA MINGACHO (C) 10 L. 100.844 3,48 3,25
MASEDA OURO 9582 LOPEZ TELLADO GANAD. MASEDA,S.C. (LU) 7 L. 100.808 3,70 2,76
JASMIN CASQUIVE (PO) 9 L. 100.685 3,79 3,00
LAIKA JOSMAR GANADERIA (LU) 9 L. 100.647 4,05 3,11
PORTOBELLO TINA HIGHLIGHT PORTOBELLO (C) 7 L. 100.589 3,62 3,29
REIGADA LEE 6856 CASA REIGADA (LU) 7 L. 100.520 2,85 2,94
C. DA RICA SEFA JED LUZ DIVINA PEREZ GARCIA (C) 8 L. 100.456 4,77 3,27
OUTEIRO PROGRESS BETH ET SC OUTEIRO (LU) 7 L. 100.432 3,72 3,10
BLANCO STORM MONSE ET BLANCO (PO) 6 L. 100.428 3,53 3,35
GACHEIRO RUDOLPH POLA RODOLFO SALVATIERRA RICO (LU) 8 L. 100.408 2,84 3,38
1172 GRENA GANDERIA REY HERMIDA S.C. (C) 10 L. 100.394 4,20 3,21
MARQUESA GANDERIA FERREIRAO (LU) 8 L. 100.212 3,82 3,08


(*) Datos facilitados polo S.P.G. da Consellería do Medio Rural

Federación Frisona Gallega
Rúa Melide 25-27 Baixo - 15704 Santiago de Compostela
A Coruña - España Tfno./Fax +34 981 573 879 - +34 981 573 775
fefriga.com